Sardynia co zobaczyć

Sardynia co zobaczyć? TOP 5 największych atrakcji wyspy

Czas czytania: 2 minuty

Sardynia co zobaczyć? Pytanie to pojawia się zazwyczaj podczas planowania wakacji na Sardynii. Włoska wyspa Sardynia jest pełna cudów natury. Turkusowa woda Morza Śródziemnego i kilometry plaż to główne atrakcje wyspy. Warto także odkryć tajemnicze starożytne budowle, szlaki turystyczne i kolorowe górskie miasteczka.  Poniżej TOP 5 najpiękniejszych miejsc na włoskiej wyspie Sardynia.

Sardynia co zobaczyć? TOP 5 największych atrakcji wyspy

Castelsardo

To miasto na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy nie bez powodu pojawia się na wielu listach „najładniejszych miast we Włoszech”. Zamek, piękne plaże i hotele spa sprawiają, że Castelsardo ma wiele do zaoferowania. Innymi atrakcjami są formacja skalna znana jako Roccia dell’Elefante oraz interesujące Museo dell’Intreccio Mediterraneo, które poświęcone jest wyspiarskiej sztuce wyplatania koszy.

Cala Brandinchi

Ta plaża jest tak piękna, że miejscowi nazywają ją małym Tahiti. Z jednej strony otacza ją las sosnowy, z drugiej turkusowa woda, a miękki biały piasek dopełnia rajskiego efektu. Na plaży znajdują się prywatne bary plażowe, które wypożyczają leżaki i parasole.

Santa Teresa Gallura

Santa Teresa Gallura, położona na wąskim pasie lądu nad cieśniną Bonifacio, jest oazą zieleni i błękitu, pełną roślinności, granitowych głazów i czystego, chłodnego morza. Warto wybrać się na plażę z widokiem na pobliską francuską wyspę Korsykę lub odwiedzić Grobowiec Gigantów, megalityczne stanowisko archeologiczne z epoki brązu. W sezonie letnim na głównym placu miasta roi się od sklepów i restauracji.

Capo Testa

W Capo Testa, na północy Sardynii, wiatr wyrzeźbił granitowe głazy. Na pobliskiej Cala dei Corsari woda jest tak przejrzysta, że można dostrzec zanurzone kolumny z czasów rzymskich. Szczególnie malowniczy jest tu zachód słońca, kiedy słońce powoli chowa się za horyzontem.

Su Nuraxi di Barumini

Tajemnicze i starożytne budowle, znane jako Nuraghe, są rozsiane po całej Sardynii. Su Nuraxi jest częścią stanowiska archeologicznego Barumini i jest uważane przez ekspertów za jeden z najlepszych przykładów wiosek cywilizacyjnych z epoki brązu. Miejsce to zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Polecane artykuły:

Wyspa Sardynia -> https://balkanskie-klimaty.pl/wyspa-sardynia/

Liguria najpiękniejsze miasta i atrakcje -> https://balkanskie-klimaty.pl/liguria-najpiekniejsze-miasta-i-atrakcje/

Polecane noclegi:Booking.com