Bułgaria atrakcje
Bułgaria

Bułgaria atrakcje turystyczne. TOP 6 najpopularniejszych kurortów nadmorskich

Czas czytania: 2 minuty

Planujesz podróż do Bułgarii i zastanawiasz się gdzie się zatrzymać? Sprawdź naszą listę najlepszych miejsc i najciekawsze atrakcje Bułgarii.

Położona na Półwyspie Bałkańskim w południowo-wschodniej Europie, Bułgaria otoczona jest pasmami górskimi i długimi odcinkami wybrzeża nad Morzem Czarnym. Jest to niezwykle popularna destynacja turystyczna w Europie z tanimi cenami, długimi piaszczystymi plażami, zabytkami, pięknymi krajobrazami i bardzo dobrą kuchnią.

Podróżując do Bułgarii możesz wybrać pobyt w tętniących życiem dużych miastach, kolorowych kurortach nadmorskich, tętniących życiem miasteczkach imprezowych lub małych, spokojnych wioskach. Bułgaria jest idealnym celem podróży w Europie, niezależnie od tego, czy podróżujesz z rodziną, przyjaciółmi czy z ukochaną osobą.

Jeśli planujesz podróż do Bułgarii, polecamy sprawdzić listę najlepszych miejsc na pobyt w Bułgarii.

Bułgaria atrakcje turystyczne. TOP 6 najpopularniejszych miejsc

Nessebar

Nessebar znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Słonecznego Brzegu i jest niezwykle popularnym miastem leżącym nad Morzem Czarnym. Stare miasto Nessebar położone jest na półwyspie, połączonym ze stałym lądem jedynie wąską zaporą.

Na półwyspie znajdują się urocze brukowane uliczki, drewniane domy, ładne kościoły, starożytne ruiny i plaże. Liczne atrakcje historyczne i kulturalne zapewniły Nessebarowi zasłużone miejsce na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W ciągu dnia Nessebar może wydawać się nieco przytłaczający, ale wieczorem jest tu znacznie spokojniej.

Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Bułgarii. Co roku miasto odwiedzane jest przez tysiące spragnionych słońca turystów. Długa, piaszczysta plaża Słonecznego Brzegu ciągnie się przez kilka kilometrów. Słoneczny Brzeg jest niezwykle popularnym miastem imprezowym dla młodych ludzi, ale jest to również niezwykle przyjazne dzieciom miejsce na wakacje w Bułgarii.

Polecamy także:  Bałkany od kuchni: TOP 13 faktów, które warto znać przed podróżą na Bałkany

Złote Piaski

Kolejnym popularnym miejscem na pobyt w Bułgarii są Złote Piaski. To piękne miasto jest szczególnie znane z długiej i piaszczystej plaży. Wzdłuż brzegu morza znajdziesz duży wybór restauracji, kawiarni, barów, sklepów i atrakcji. Wieczorem Złote Piaski przekształcają się w tętniące życiem imprezowe miasto w Bułgarii.

Warna

Warna jest trzecim co do wielkości miastem w Bułgarii. Jest także jednym z największych miast portowych w Bułgarii i jednym z najbardziej popularnych miejsc na pobyt w tym kraju.

To zróżnicowane miasto ma długą i ekscytującą historię. Są tu m.in.: romańskie łaźnie, starożytne katedry, muzea i piękna architektura.

Burgas

Burgas jest czwartym co do wielkości miastem w Bułgarii. Jest to miasto przemysłowe i nadmorski kurort otoczony morzem i kilkoma jeziorami. Burgas jest zdecydowanie popularnym miastem w Bułgarii. Mimo to, prawdopodobnie najlepiej nadaje się jako miejsce do odwiedzenia w Bułgarii na jednodniową wycieczkę lub krótkie wakacje.

W Burgas znajdziesz piękne zabytki kultury, ładne plaże i wiele atrakcji. W mieście znajduje się również duży wybór restauracji, kawiarni, muzeów, galerii i teatrów. Nie zapomnij odwiedzić Ogrodu Morskiego, pięknego parku publicznego z niepowtarzalnym widokiem na morze.

Sozopol

Sozopol położony jest na półwyspie na Morzu Czarnym i jest jednym z najbardziej urokliwych miast w Bułgarii. Jest to również jedno z najstarszych miast leżących na bułgarskim wybrzeżu, którego historia sięga epoki brązu.

Główną atrakcją w Sozopolu jest urokliwa starówka miasta. Znajdziesz tu niezliczoną ilość pięknych starych domów, brukowanych uliczek, przytulnych targowisk i starożytnej twierdzy. W Sozopolu znajdziesz również kilka pięknych plaż, na których możesz się zrelaksować.

Harmanite to nowsza dzielnica Sozopolu, położona na stałym lądzie. Jest to popularny kurort wakacyjny w Bułgarii z wieloma ładnymi hotelami.