Miesiąc miodowy w Grecji
Grecja

Miesiąc miodowy w Grecji. TOP 7 miejsc (poza Santorini)

Czas czytania: 3 minuty
Grecja z ponad 2500 wysp i wysepek rozrzuconych po Morzu Egejskim oraz Jońskim jest idealnym miejscem na miesiąc miodowy. Oczywiście najpopularniejszą z wysp na miesiąc miodowy w Grecji jest Santorini, jednak w naszym artykule poznasz TOP 7 innych, które naszym zdaniem idealnie nadają się na spędzenie cudownego wyjazdu we dwoje.

Miesiąc miodowy w Grecji – TOP 7 propozycji

W kraju bogini Afrodyty i boga miłości Eros – Grecji jest wiele pięknych miejsc, gdzie warto spędzić miesiąc miodowy. Oczywiście jednym z najbardziej romantycznych miejsc na świecie jest wyspa Santorini, która powstała na skutek masywnej erupcji wulkanu tysiące lat temu. Santorini oferuje unikalne połączenie bogactwa historycznego, naturalnego piękna oraz nowoczesnej architektury. Rzadkie, naturalne piękno tego miejsca sprawia, że jest to idealne miejsce na miesiąc miodowy w Grecji. Możesz odkrywać tu zapierające dech w piersiach kaldery, wulkaniczne plaże i księżycowe krajobrazy, a także tworzyć wspomnienia warte miliony dolarów, które przetrwają całe życie.

Folegandros – doskonałe miejsce na miesiąc miodowy w Grecji

Zaledwie godzinę jazdy szybką łodzią od popularnej wyspy Santorini, znajduje się wyspa Folegandros. Wyspa ta znajduje się nieco w cieniu sąsiedniego Santorini, jednak stanowi przyjemną alternatywę od zgiełku bardziej popularnych greckich wysp. Na Folegandros znajdziesz podobną architekturę jak na Santorini ulicewybrukowane, budynki charakterystycznie pobielone i ozdobione kolorowymi kwiatami. Znajdziesz tu także piękny grecki kościół prawosławny z jasnoniebieską kopułą.

Milos, Wyspa Wenus de Milo

Milos to przepiękna grecka wyspa wulkaniczna, która jest najbardziej wysuniętą na południowy zachód wyspą w grupie wysp Cyklad.

Polecamy także:  Korfu - TOP 15 najciekawszych atrakcji

Ze względu na swoje wulkaniczne pochodzenie, Milos posiada urzekający krajobraz z piaszczystymi plażami, podwodnymi jaskiniami morskimi i czerwonawymi klifami. Wyspa Milos wyróżnia się malowniczymi wioskami rybackimi, bogatą historią i pysznym jedzeniem. Posągi Wenus i Asklepiosa zostały znalezione na wyspie Milos.

Canal dAmour na Korfu, najlepsze miejsce na miesiąc miodowy w Grecji

Przepiękna wyspa Korfu jest wyjątkowym przykładem tego, jak elegancja i natura mogą ze sobą współdziałać. Dzięki wyjątkowemu połączeniu długiej historii i bujnej zieleni, wyspa ta była popularnym miejscem wypoczynku dla nowożeńców nawet w starożytności, kiedy Jazon i Medea wzięli tam ślub.

Wpływy weneckie na starym mieście, małe wioski rozsiane po całej wyspie, szmaragdowe plaże i pyszna kuchnia to tylko kilka atutów tej północno-zachodniej wyspy. Jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych plaż na Korfu – malownicza Canal d’Amour  jest znana w całej Europie.

Plaża położona jest w północnej części wyspy w pobliżu Sidari, około 32 kilometrów od głównego miasta Korfu. Miejsce to jest niezwykłe ze względu na rzeźbione skały z piaskowca, które wznoszą się po obu stronach, tworząc naturalny kanał przypominający fiord.

Skopelos, ikona Mama Mia

Wyspa Skopelos znajduje się w grupie północnych Sporadgreckich wysp. Skopelos stała się słynna po premierze  jednego z najbardziej wciągających filmów ostatnich latMamma Mia! Skopelos jest często opisywana jako wyspa romantyzmu. Ze swoimi pagórkowatymi, zielonymi krajobrazami jest doskonałym miejscem na spokojne wakacje z dala od tłumów turystów.

Polecany artykuł: Skopelos – TOP 10 najciekawszych atrakcji na wyspie „Mamma Mia”

Kefalonia, wyspa kapitana Corellego

Kefalonia to największa wyspa z Wysp Jońskich, która jest znana jako lokalizacja filmu „Kapitan Corelli”  z 2001 r.

Wyspa ta słynie na całym świecie z malowniczych plaż (takich jak na przykład Myrtos, Lourdas, Antisamos, Skala), przepięknych krajobrazów i pysznego jedzenia.

Polecamy także:  Ferie zimowe 2024 w Grecji - co zobaczyć?

Malownicze zatoki, przepiękne miejscowości takie jak na przykład: Argostoli, Fiscardo, Sami czy Assos, biały piasek, tajemnicze jaskinie oraz tętniąca życiem atmosfera tworzą wakacyjny raj pośrodku Morza Jońskiego.

Hydra, jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Grecji

Hydra to malownicza wyspa, która jest jedną z bardziej romantycznych wysp w Grecji. Miejscowość Hydra – stolica wyspy zbudowana jest w formie amfiteatru na zboczu z widokiem na Zatokę Argosarońską. Jest on także jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Grecji, która jest idealnym miejscem na miesiąc miodowy w Grecji.

Tradycyjne kamienne domy, wąskie brukowane uliczki, place, a przede wszystkim zakaz ruchu samochodowego powodują, że Hydra zachowała swój charakterystyczny klimat z upływem czasu. Wyspa doświadczyła w przeszłości wyjątkowego wzrostu gospodarczego dzięki swojej wielkiej działalności morskiej i handlowej. Hydriots przyczynili się również do wojny o niepodległość w 1821 roku, ponieważ ich potężna flota brała udział w kluczowych bitwach morskich.

Paxos, „miłosne gniazdo Posejdona”

Wyspa Paxos nazywana jest także miłosnym gniazdem Posejdona. Jest to maleńka wysepka, która ma powierzchnię zaledwie 19 km². Wyspa znajduje się niedaleko wyspy Korfu, na Morzu Jońskim. Wyspa znana jest z niebiesko-zielonych wybrzeży i zacienionych plaż z drzewami, które sięgają do krawędzi wody.

Wyspa ta jest gęsto porośnięta gajami oliwnymi. Tysiące drzew oliwnych (w sumie 200 000, niektóre obecnie naprawdę stare) zostały zasadzone, gdy mieszkańcy otrzymywali zapłatę za każde zasadzone drzewo.