Viareggio

Viareggio Włochy – atrakcje i plaże

Czas czytania: 3 minuty

Viareggio to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w północno-zachodniej Toskanii. Można tu znaleźć wszystko, czego pragną spragnieni słońca urlopowicze. Piękne, ciągnące się w nieskończoność piaszczyste plaże, błękitne morze i popularne włoskie kurorty plażowe z niezliczoną ilością kolorowych parasoli tworzą tu niepowtarzalną atmosferę. Urokliwa jest także promenada z palmami, która wraz z niezliczonymi butikami, lodziarniami i restauracjami stanowi centrum turystyczne Viareggio. Ponadto ciekawe atrakcje i wycieczki w okolicy sprawiają, że miejsce to jest popularnym celem wakacji we Włoszech.

Co warto zobaczyć w Viareggio we Włoszech? Gdzie są najpiękniejsze plaże oraz jakie są najlepsze rzeczy do zrobienia w Viareggio?

Warto wiedzieć!

Z Viareggio można wybrać się na kilka interesujących wycieczek jednodniowych. Krzywa Wieża w Pizie, średniowieczne miasto Lucca i śnieżnobiałe góry Carrara to tylko niektóre z najważniejszych atrakcji w pobliżu tego nadmorskiego kurortu. W każdy czwartek w Viareggio odbywa się wielki targ na Piazza della Pace w godzinach od 8:00 do 13:00. Warto się tam udać!

Viareggio – podstawowe informacje

Historia Viareggio jako nadmorskiego kurortu sięga początków XIX wieku. W tamtych czasach miejscowość była popularna wśród zamożnych ludzi i artystów. Z tego okresu do dziś zachowało się wiele pamiątek i willi. Spacer wzdłuż promenady zaprowadzi Cię do pięknych kolorowych budynków i willi w stylu secesyjnym, które są nadal dobrze zachowane i nadają Viareggio niepowtarzalny charakter. To nadmorskie miasteczko słynie jednak przede wszystkim z plaży, która jest uważana za jedną z najdłuższych piaszczystych plaż we Włoszech!

Bagnos ciągną się wzdłuż wybrzeża i tworzą wyjątkową atmosferę dzięki licznym kolorowym parasolom. Obecnie Viareggio jest nadmorskim miastem liczącym około 62 000 mieszkańców i jednym z najpopularniejszych miejsc na wakacje w Toskanii.

TIP!

Nie tylko latem to miejsce jest piękne. Mało osób wie, że oprócz Wenecji, zimą w Viareggio odbywa się jeden z największych karnawałów we Włoszech.

Viareggio atrakcje

Podczas wakacji w Viareggio, oprócz wielu kilometrów plaż, możesz spodziewać się tu kilku ciekawych atrakcji. Najważniejszą z nich jest malownicza nadmorska promenada. Warto również odwiedzić dużą marinę i długie molo w Viareggio.

Promenada w Viareggio

Absolutną atrakcją i jednocześnie najważniejszą atrakcją jest ciągnąca się kilometrami promenada w Viareggio, znana również jako „La Passeggiata di Viareggio„. Szczególnie latem promenada ta jest często odwiedzana. W weekendy jesienią, zimą i wiosną także zawsze coś się tu dzieje. Mieszkańcy, ale także wielu turystów przyjeżdża tu tylko po to, aby zrobić zakupy w licznych sklepach i butikach. Oprócz renomowanych włoskich marek odzieżowych można tu znaleźć także sklepy międzynarodowe i sklepy z niedrogimi pamiątkami. Ponadto miasto upiększają liczne lodziarnie i kawiarnie.

Molo w Viareggio

Warto odwiedzić także duże molo w Viareggio. Znajduje się ono na południowym krańcu, przed dużą mariną. Długie molo sięga ponad 500 metrów w głąb morza i oferuje wspaniały widok na wybrzeże i port. Na początku molo znajduje się kilka przytulnych kawiarenek i małych łodzi sprzedających pyszne dania kuchni włoskiej. Dalej można podziwiać Monumento L`Attesa- popularny punkt fotograficzny w Viareggio.

TIP!

Warto odwiedzić molo w Viareggio we wczesnych godzinach porannych, ponieważ rybacy przywożą wówczas swoje połowy i sprzedają świeżo złowione ryby bezpośrednio z łodzi. Również wieczorem, podczas zachodu słońca, panuje tu wyjątkowa atmosfera.

Viareggio plaża

Wybrzeże Viareggio ma najdłuższe piaszczyste plaże we Włoszech! Na długości prawie 10 kilometrów można cieszyć się aksamitnie miękką, jasną, piaszczystą plażą. Jest ona szeroka na prawie 200 metrów i oferuje mnóstwo miejsca do wypoczynku, budowania zamków z piasku i pływania, idealnego również dla dzieci, które uwielbiają bawić się w płytkim morzu. Rozległe plaże w Viareggio, popularne są zarówno wśród miejscowych, jak i turystów. Są także uważane za najpiękniejsze plaże w Toskanii.

Jeśli chcesz popływać w Viareggio, musisz uiścić opłatę za korzystanie z większości prywatnych plaż, tzw. Bagno. W zależności od plaży, opłata ta obejmuje parasole, leżaki, a czasem nawet prysznice, przebieralnie, toalety i basen.

Bezpłatne plaże znajdują się w południowej części wybrzeża Viareggio, na końcu Viale Europa. Można tu za darmo rozłożyć ręcznik i cieszyć się piaszczystą plażą, która jest nawet częścią parku naturalnego. Inne piękne plaże w pobliżu Viareggio to Lido di Camaiore, Forte dei Marmi, Marina di Pietrasanta oraz Marina di Massa.

Atrakcje w pobliżu Viareggio

Jeśli szukasz odmiany od plaży i morza, wakacje w Viareggio oferują Ci możliwość zobaczenia niektórych z najpiękniejszych atrakcji Toskanii.

Do najważniejszych atrakcji należy oddalone o około 26 kilometrów stare miasto Lucca z imponującymi murami miejskimi oraz oddalone o zaledwie 22 kilometry miasto Piza ze słynną na całym świecie Krzywą Wieżą.

Piękne i warte zobaczenia jest również pasmo górskie Carrara, które słynie z białego marmuru. Inne atrakcje przyrodnicze w pobliżu to Park Naturalny Migliarino San Rossore i jezioro Massaciuccoli.

Viareggio pogoda

Kurort Viareggio warto odwiedzić o każdej porze roku, jednak najładniejszymi miesiącami na wakacje są: czerwiec, lipiec, sierpień oraz wrzesień. Temperatury oscylują wówczas około 25 stopni C w ciągu dnia i 22 stopni C w nocy. Najbardziej wilgotnymi miesiącami w Viareggio są: październik, listopad oraz grudzień. Najlepszymi miesiącami na pływanie w Morzu Liguryjskim w Viareggio są:  czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień.

Viareggio noclegiBooking.com

Viareggio mapa